I Oczyszczenie malowanej powierzchni
Proces przygotowawczy powierzchni przeznaczonych do malowania rozpoczyna się od oczyszczania. Powierzchnia zostaje poddana odtłuszczaniu i mechanicznemu oczyszczeniu (piaskowaniu), a następnie wielokrotnemu płukaniu wodą zdeminaralizowaną. Tak przygorowana powierzchnia poddawana jest osuszaniu mechanicznemu, lub zostaje pozostawiona do wyschnięcia w komorze przygotowawczej.
II Nałożenie warstwy antykorozyjnej
Opcjonalnie na życzenie klienta dokonujemy również nałożenia metodą proszkową dodatkowej warstwy antykorozyjnej. Zabieg ten ma na celu jeszcze lepsze zabezpieczenie powierzchni, zwłaszcza tych narażonych na zmienne warunki atmosferyczne. Technika ta jest stosowana sporadycznie, ponieważ już sam proces malowania proszkowego i polimeryzacji proszku zabezpiecza powierzchnie metalowe na długie lata.
III Nałożenie proszku malarskiego
Proces ten odbywa się w komorze napylania obsługiwanej przez najnowocześniejsze systemy wentylacji. Naelektryzowane cząsteczki farby proszkowej są unoszone w strumieniu powietrza. Po nakierowaniu ich na malowany przedmiot osiadają na jego powierzchni. Warstwa proszku malarskiego narasta tak długo aż uzyskana zostanie odpowiednia właściwość izolacji elementu.
IV Utrwalanie przez wypalenie
Po aplikacji proszku malarskiego następuje końcowy etap realizacji, którym jest polimeryzacja w nowoczesnym piecu przejazdowym umożliwiającym wypalanie elementów metalowych o maksymalnej długości 8 m. Pod wpływem wysokiej temperatury proszek ulega polimeryzacji, uzyskując tym samym postać trwałego lakieru. Podczas tego procesu nie są uwalniane żadne szkodliwe zanieczyszczenia, ponieważ piec działa w temperaturze niższej niż temperatura wrzenia składników farby.